انجمن مرتعداری ایران- اخبار سمینارها و کنفرانس‌ها
سومین کنفرانس بین المللی و ششمین کنفرانس ملی صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست

بازیابی تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1401/4/5 | 

استادان، پژوهشگران، دانشجویان و علاقه‌مندان
با عنایت پروردگار سومین کنفرانس بین‌المللی و ششمین کنفرانس ملی صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست در ۸ و ۹ شهریور ۱۴۰۱به همت پژوهشکده مدیریت آب دانشگاه محقق اردبیلی برگزار خواهد شد.

تغییر روابط انسان و محیط زیست و پیشرفت‌های فن‌آوری باعث تغییر الگوی زندگی انسان شده است که می‌توان هم به کنترل مخاطرات محیطی امیدوار بود و هم تشدید خطرات طبیعی را انتظار داشت. تشدید بحران کم‌آبی، وقوع سیلاب‌های متعدد، کاهش حاصل‌خیزی و فرسایش اراضی، افت آب‌های زیرزمینی و وقوع ریزگردها اهمیت و ضرورت حفظ منابع طبیعی و مدیریت جامع حوزه‌های آبخیز را برجسته می‌کند. در این راستا، ارتقای وضعیت معیشت بهره‌برداران از منابع آب و خاک، احیا زیست‌بوم‌های جنگلی و مرتعی و حفظ تالاب‌ها و دریاچه‌ها از ضرورت‌های امروزه در حفظ و صیانت از منابع طبیعی، آب و خاک و کاهش آسیب‌های محیطی خواهد بود.

بی‌شک تعامل مسئولان اجرایی، محققین، فعالان و علاقه‌مندان این عرصه گامی مؤثر در دستیابی به راه‌کارهای علمی  و منطقی حفاظت آب و خاک و منابع طبیعی است. این کنفرانس فرصتی برای ارائه دستاوردهای نوین و تبادل نظر مدیران و محققان و دلسوزان حفاظت منابع طبیعی و محیط زیست است. لذا از کلیه صاحب‌نظران، محققان و دانشجویان برای شرکت در این کنفرانس دعوت به‌عمل می‌آید. امید است که این کنفرانس با استفاده از تجارب اساتید بزرگوار و دانشجویان محقق گامی در جهت ارتقاء وضعیت و جایگاه منابع طبیعی و محیط زیست در برنامه‌های توسعه کلان کشور بر دارد.

نشانی مطلب در وبگاه انجمن مرتعداری ایران:
http://iransrm.ir/find.php?item=1.62.271.fa
برگشت به اصل مطلب